نقشه ی سایت
جمعه  28  خرداد  1400

برنامه ها

 

 

دریافت برنامه نشست های برخط سال 99 با همکاری سایر نهادها

 

 

1- خدمات آموزشی برای سال تحصیلی 98-99

آموزش های خانواده محور

* برنامه های جاری (مشاهده برنامه ها)

* برنامه های قبلی

خدمات آموزشی برای سال تحصیلی 98-99

1- آموزش مهارت های عمومی: تا حالا درباره مهارت های زندگی شنیده اید؟ مراجعات زیاد طول هفته نزد مشاورین حکایت از آن دارد که جوانان ما از مهارت های عمومی و اختصاصی کافی برخوردار نیستند. در حالی که شما با آموختن و به کار گرفتن این مهارت ها در تمام بخش‏های زندگی خانوادگی و شغلی موفق‏تر خواهید بود. مهارت‌های زندگی توانایی‌هایی هستند که با تمرین مداوم پرورش می‌یابند و شخص را برای روبه‌رو شدن با مسایل روزانه زندگی، افزایش توانایی‌های روانی، اجتماعی و بهداشتی آماده می‌کنند. مهارت نوعی توانایی است: «توانایی انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه‌ای که فرد بتواند با چالش ها و ضروریات زندگی روزمره خود کنار بیاید.» مهارت‌های زندگی را می‏توان مجموعه‌ای از مهارت‌ها و شایستگی‌های فردی و گروهی دانست که افراد برای زیستن در هزاره جدید به آن نیازمند می‌باشند. در مهارت‏های زندگی روی هر سه بعد شخصیت یعنی: باورها، هیجانات و رفتارها کار می‏کنیم. از این رو در بسیاری از مهارت‏ها درباره باورهای درست و غلط و رفتار مناسب صحبت می‏کنیم.

مهارت‏های عمومی مثل: توانایی خودآگاهی، تصمیم‌گیری، حل مسئله، تفکر خلاق، تفکر نقادانه، برقراری رابطه مؤثر با دیگران، برقراری روابط بین فردی سازگارانه، همدلی با دیگران، رویارویی با هیجان‌ها (غم، خشم، شادی، )، رویارویی با استرس‌ها و ... می باشد.

مهارت های اختصاصی مثل: مهارت انتخاب همسر، همسرداری (روابط عاطفی، روابط زناشویی و رفع اختلافات خانوادگی) و تربیت فرزند میباشد

در فصل پاییز 98 دوره کوتاهی از مهارت های عمومی به همراه منابع آموزشی تکمیلی در سالن امیرکبیر پردیس تهران پیش بینی شده است.

 

مهارت های عمومی زندگی، در روزهای دوشنبه

98/07/15

98/07/22

98/07/29

98/08/06

 

2- آموزش معیارها و مسایل کارگشا در خصوص ازدواج: دو جلسه در روزهای دوشنبه 98/08/13 و 98/08/20 ساعت 11 تا 12 در سالن امیرکبیر برای این آموزش ها پیش بینی شده است.

3- آموزش های زوجین سه سال اول زندگی: در سه سال گذشته آمار ازدواج های دانشگاه مالک اشتر از میانگین ازدواج های دانشگاه ها بالاتر بوده است و جشن ازدواج سال 96 و 97 با پوشش خبری رسانه ها همراه بود. حفظ و صیانت از نهاد خانواده این عزیزان وظیفه مهم برنامه ریزان دانشگاه است. به این منظور و با هماهنگی انجام شده با کانون خانواده آستان قدس رضوی، همایش های زیر در سالن سازمان تبلیغات اسلامی واقع در جنوب شرقی میدان فلسطین تهران در ادامه برنامه منظم قبلی اجرا می شود و برای دانشجویان و کارکنان ما رایگان است.

 

تکنیک جذابیت و کاریزما (مطابق سرفصل تعهد و وظیفه شناسی، پذیرش و التزام به مسولیت‏ها)

98/07/18

تکنیک های ابراز محبت (مطابق سرفصل معاشرت نیکو با همسر)

98/08/16

فهم رابطه زوجیت و نقش های جنسیتی خانواده

98/09/21

کیمیای محبت (تعامل سازنده مطابق سرفصل مهارت گفتگو و همدلی)

98/10/19

انعطاف و نفوذناپذیری، حل اختلافات خانوادگی با رویکرد سیستمی (مداخلات خانوادگی با رویکرد سیستمی)

98/11/17

ارتباط مطلوب با خانواده همسر (مطابق سرفصل من و خانواده همسرم)

98/12/15

 

زوجین دانشجو با عقد در سال 96-97 و 98 می توانند بعد از شرکت در اولین جلسه بالا عدد 11 را به شماره 8800 ارسال کنند و وارد سایت زندگی به سبک رضوی بشوند، ثبت نام کنند و کانون خانواده استان تهران را انتخاب کنند. با این اقدامات در لیست مهمانان سه روزه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) قرار خواهند گرفت. زحماتی که بی نظیر است.

4- تربیت فرزندان دغدغه جدی دانشجویان متاهل است. در این زمینه سخنرانی ارزشمند، فشرده و پرسش و پاسخ 4 ساعته حجه الاسلام دهنوی برای صبح روز پنج شنبه 23 آبان ماه 98 برنامه ریزی شده است. شرکت در برنامه بر اساس ثبت نام قبلی در آبان ماه انجام خواهد گرفت.

5-امسال نیز با هماهنگی ستاد ازدواج دانشجویی استان تهران و مشهد مقدس، دانشجویان تازه متاهل به همراه همسر به دوره های سه روزه آموزشی و تفریحی هتل های خوب مشهد مقدس اعزام می شوند. در کنار برنامه های آموزشی، مسابقات و برنامه های جذاب و متنوعی پیش بینی شده است. عزیزان تازه متاهل حدود آذرماه جهت ثبت نام به سایت www.ezdevaj.nahad.ir مراجعه کرده و اطلاعات خود را وارد می کنند. سپس برای تایید مدارک به دانشگاه مراجعه می نمایند. اطلاعات تکمیلی در کانال  hamsafartabehesht@ می باشد.

6- اردوهای دانشجویی مشهد و شیراز مطابق برنامه زیر اجرا می شود. این موارد از نظر تقویت مهارت های سازگاری در زندگی مهم است. استقرار در اقامت گاه، برنامه مهارت آموزی، سرویس های سیاحت و زیارت اردوها پیش بینی شده است.

 

اردوی دانشجویان دختر

مشهد مقدس، بهمن98

اردوی دانشجویان دختر

شیراز، بهمن 98

اردوی دانشجویان پسر

شیراز، بهمن98

اردوی دانشجویان پسر

مشهد مقدس، اسفند98

 

7- آموزش های غیر حضوری: (دوره‏ های مجازی دانشگاهیان، میزبانی بیش از 800 هزار کاربر در بیش از 300 دانشگاه، سازمان و موسسه با ارائه بیش از220 درس نامه) دانشجویان، کارکنان و اساتید می‏توانند با مراجعه به سامانه www.ec.nahad.ir و ثبت‏نام بسیار ساده از درس‏نامه‏ ها استفاده نمایند. آموزش‏ها در قالب فیلم آموزشی(mp4)، بسته‏ های اسکورم(socrme)، فایل‏های اجرایی(exe)  و جزوه درسی (course note) می‏باشد. درس‏ها توسط بهترین مدرسین و اعضای هیئت علمی کشور تنظیم شده است. هر درس از تعداد جلسات متفاوت تشکیل شده است و می‏توانند در فعالیت‏های مشارکتی شامل: تالارهای مباحثه و هم‏اندیشی (تالار گفتگو - فروم) یا بارگذاری تکالیف استفاده نمایند. در ادامه به صورت سیستمی از ایشان آزمون گرفته می‏شود و گواهینامه رمز شده قابل پرینت است. این دوره‏ ها از نظر محتوا و روش کم نظیر است و مطابق توافق، رایگان می باشد. در تکمیل رزومه ایشان نیز مفید هستند.

2- خدمات مشاوره برای سال تحصیلی 98-99:

برای سال تحصیلی 98-99 خدمات مشاوره به صورت زیر برنامه ریزی شده است.

 

آشنایی با خدمات مشاوره (دانشجویان دانشگاه)

 

1- مشاوره خانواده و روان شناسی:

 *مشاوره مکاتبه ‏ای: ارسال سوال در سامانه www.porsemani.ir  پاسخ ۱۸۰۰۰ پرسش در دسترس است و سوال شما نیز جواب داده می‏شود.

 *ارسال سوال به وسیله پیامک ۳۰۰۰۱۶۱۹

* تماس با صدای مشاور سازمان بهزیستی۱۴۸۰

* تماس با سامانه ۰۹۶۵۰۰ سوال شما را ضبط می کند و ۴۸ ساعت بعد پاسخ دقیق مشاوران را دریافت نمایید.

 

2- مشاوره پرورش طرح ها و ایده های کسب و کار:

* مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه واتساپ 09392901966 و سایت  www.inofam.ir

 

3- مشاوره حقوقی:

* مشاوره روابط حقوقی کارفرما و کارکنان 64492333 -664492722 - 64492723

* مشاوره حقوقی قوه قضاییه ۱۲۹

 

4- مشاوره کسر خدمت:

* معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری (تسهیلات نظام وظیفه تخصصی، تسهیلات سربازی کارکنان شرکت‌ها) daneshbonyan.isti.ir

* معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان، سامانه پاسخگویی crm.daneshbonyan.ir و واحد ارتباطات @Daneshbonyan_isti_admin

* کسر خدمت در معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی 81821165

* کسر خدمت در پژوهشکده نهاجا 88327361

* اطلاعات کانال ارزشمند   daneshbonyan_isti@

 

3- خدمات تسهیل گری برای سال تحصیلی 98-99:

خدمات تسهیل گری بخشی از خدمات خانواده محور دانشگاه صنعتی مالک اشتر است. جوانان عزیز باید علاوه بر آموزش و مشاوره خانواده، دقت زیادی در امکانات و راهکارهای تسهیلی داشته باشند و تلاش کنند.

برخی از خدمات تسهیل گر به شرح زیر است:

* کسر خدمت وظیفه (توضیحات)

* مشاوره های شغلی (توضیحات)

* مشاوره حقوقی

1- مشاوره حقوقی روابط کارفرما و کارکنان (وزارت کار)  64492333  ، 664492722  ، 64492723 -021

2- مشاوره حقوقی قوه قضاییه ۱۲۹

* وام ازدواج برای ساکنین تهران

صندوق قرض الحسنه الزهرا، تهران، منیریه، خیابان شهید معیری، روبروی کوچه ارجمند، پلاک147 کدپستی: 1317914911 تلفن گویا 66491566 و 66487245 و 66491567 -021 شرایط وام ازدواج، جهیزیه، درمان، اجاره مسکن و دانشجویی را از تلفن گویا سوال کنید. عقدنامه 6 ماهه با مهریه کمتر از 110 سکه بهار آزادی برای ساکنین منطقه 4 تا 20 تهران با مبلغ 5 میلیون تومان وام از شرایط صندوق است.

* آشنایی با بیمه نامه ها

با خرید بیمه نامه های مناسب عمر و سرمایه گذاری حتی در آینده حقوق بازنشستگی داشته باشید.

* افتتاح حساب در بانک مسکن

در بانک مسکن حساب باز کنید و مثل قلک پس انداز کنید. (دانشجویان دانشگاه) درباره مراسم و جهیزیه با ما مشورت کنید و وام ازدواج تان را با توافق دو خانواده به نام عروس و داماد در بانک مسکن حساب پس انداز مسکن یکم سپرده گذاری نمایید و یکساله با سود کمتر از 8 درصد، دو فقره 80 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن به همراه اصل پس انداز و وام ازدواج را دریافت کنید. در این مدت، دوران عقد را طی می کنید و از برخی آسیب های فرهنگ اقوام حفظ می شوید.

* محضر ارزان قیمت عقد ازدواج

این دفتر هزینه های اسناد رسمی ثبت محضری، سفره و سالن عقد را با مبلغ 200 هزار تومان انجام دهند. شما می‌توانید قبل از عقد نمونه سفره و سالن عقد را در سایت و مراجعه حضوری ملاحظه فرمایید.

* خدمات مراسم ازدواج آسان در شهرهای مختلف (توضیحات)

* ثبت نام جشن ازدواج مشهد مقدس

ثبت نام معمولا آذرماه هر سال است. دانشجویان عقد کرده همان سال و سال قبل که حداقل یکی از زوجین در زمان عقد دانشجو بوده باشد در این طرح شرکت می کنند. در مواردي كه هر دو زوج دانشجو هستند، يكي از آنها به عنوان داوطلب اصلي ثبت نام نمايد. سامانه ثبت نام: www.ezdevaj.nahad.ir   لطفا تا يك هفته  پس از ثبت نام، مدارك لازم را جهت تائيد به دانشگاه بیاورید تا ثبت نام قطعي شود و بعد تاریخ کاروان را بر اساس برنامه زندگی خود انتخاب نمایید.

* خدمات جشن ازدواج دانشگاه صنعتی مالک اشتر

دانشجویان تازه متاهل دانشگاه مالک اشتر: مدارک ازدواج را به معاونت دانشجویی تحویل نمایید تا در لیست جشن ازدواج داخلی دانشگاه قرار بگیرید. تلفن  22936468

* جهیزیه نقدی زیر قیمت بازار برای دانشجویان شهرهای مختلف (توضیحات)

* جهیزیه قسطی (توضیحات)

* هم فکری با شما برای بهبود خدمات

1- خدمات تسهیل گری زیر مجموعه ای از خدمات: آموزش، مشاوره فردی، تسهیل گری و همسان گزینی است.

2-دائم از اطلاعات ما، کمک و حتی تماس ما با والدین استفاده کنید. تا چشم و هم چشمی ها کمتر شود و بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم. با تدبیر، مشورت، تلاش و ازدواج مناسب از هم رده های خود خیلی بیشتر پیشرفت می کنید و زندگی قوام پیدا می کند.

3- خدمات مراکز خوب را به ما اطلاع دهید. اشکالات احتمالی اطلاعات را تذکر بدهید. فرصت های جدید و تجربیات خود را برای موفقیت بیشتر خدمات خانواده محور با ما در میان بگذارید. 22945140 داخلی 38300 و 22970189 و آیدی hoosh1000

* گزارش‏ جشن ازدواج دانشگاه صنعتی مالک اشتر در رسانه‏ ها

سال تحصیلی 96-97 دریافت نمای اول

سال تحصیلی  96-97 دریافت نمای دوم

سال تحصیلی 97-98 دریافت نمای اول

سال تحصیلی 97-98 دریافت نمای دوم

 

 

 

4- خدمات همسان گزینی ازدواج برای سال تحصیلی 98-99:

معرفی برای ازدواج با در نظر گرفتن همه ملاحظات آن، در دانشگاه امری ضروری است. شیوه مناسبی را برای پاسخ به یک سری نیازها پیشنهاد می دهد و از چند دسته آسیب پیشگیری می کند و راه مناسبی را برای خواستگاری ارایه می دهد.

راه اول: سامانه تبیان

با مطالعات فراوان انجام شده درباره بازدهی و ریسک شیوه های متقاضی محور و معرف محور، سرور، امنیت اطلاعات، امکانات و ...؛ سامانه همسان گزینی تبیان به عنوان شیوه اصلی کار در دانشگاه در نظر گرفته شده است. با توجه به این که مشخصات دقیق دانشجویان در دانشگاه موجود است، فرآیند راستی آزمایی که مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی می باشد، آسان تر خواهد بود .

مخاطبان ما می توانند به سامانه همسان‏گزینی تبیان یا لینک خلاصه www.b2n.ir/t  مراجعه کرده و واسط خود را انتخاب کنند. کد واسط حجت ‏الاسلام هوشیار 23040 یا کد واسط آقای صادقی 23467 و یا کد واسط خانم بختیاری23999 یا کد واسط خانم قربانیان 23096 می باشد. در این روش: شیوه نامه کتبی برای تمام فرایندها آماده و لازم الاجراست. آموزش های مفیدی برای واسطین پیش بینی شده است. سیستم با کمک هوش مصنوعی 40 نفر را که تطبیق بهتری با مخاطب ما دارند، به واسط، معرفی می کند. امکان جستجوی دستی نیز دارد. ضمنا علاقمندی‏ها و انتظارات دانشجو را چند واسطه دانشگاهی بدون نام و تلفن او ملاحظه می‏کنند و می‏توانند در فرایند ازدواج و معرفی مورد بهتر کمک کنند.

البته در کنار مزایای فوق، در شرایط اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی، موفقیت روش محدود بوده و آسیب شناسی درباره مقایسه سیستم های همسان گزینی و راهکارهای بهبود دائما بررسی می شود.

متقاضیانی که مراحل ثبت­ نام خود را تکمیل نکردند می توانند با ورود مجدد به لینک متقاضیان ازدواج و با مراجعه به پروفایل خود (با استفاده از کد رهگیری که سیستم به شماره همراه یا آدرس ایمیل آن­ها ارسال می­ کند) نسبت به تکمیل عملیات ثبت­ نام خود اقدام نمایند، تا در روند پیگیری قرار گیرند.

 

متقاضیان غیر دانشجو مالک اشتر می توانند با لینک خلاصه  www.b2n.ir/t  و کد عمومی تبیان 20121 ثبت نام نمایند.

 

راه دوم: فرم های دستی

دانشجویان دانشگاه می توانند روزهای یکشنبه و دوشنبه با شماره 22970303  خانم تنها نژاد هماهنگ نمایند و با کمک فرم های دستی و گفتگوی اولیه در مسیر معرفی قرار بگیرند.

لطفا دقت فرمایید در هر دو روش:

* پذیرش برای دانشجویان دانشگاه مالک اشتر است و به تناسب ویژگی ها ممکن است از بیرون هم به آن ها معرفی انجام  شود.

* معرفی برای دانشجویان شهرهای مختلف انجام می شود ولی فعلا مشاوره اولیه در پردیس تهران انجام می شود.

* پس از ثبت نام، برای مشاوره اولیه نزد معرف انتخابی خود وقت بگیرید. موقع مشاوره اولیه، اصل مدارک شناسایی و یک قطعه عکس همراه داشته باشید.

* اولویت معرفی از شهرهای دانشجویان است.

* افرادی که انتظارات مادی زیاد یا ظاهربینی بیش از حد داشته باشند از حلقه اصلی پیگیری کنار گذاشته می شوند و بیشتر به مشاوره معرفی می‌شوند.

 

 

 

واحدهای ستادی و دانشگاهی