نقشه ی سایت
سه شنبه  12  فروردین  1399

نخستین همایش ملی سامانه‌های هوشمند دریایی کشور برگزار شد

نخستین همایش ملی سامانه‌های هوشمند دریایی کشور،در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، محمدرضا عرب یارمحمدی، دبیر همایش اظهار کرد: برگزاری چنین همایشی با توجه به پیشرفت روز افزون ابزار و روش‌های تجاری ملی و حتی نظامی در سناریوهای مختلف دریایی و گذشت بیش از چند دهه به کارگیری سامانه‌های هوشمند دریایی در دنیا، لزوم استفاده از این سامانه‌ها را در کشور به عنوان یک موضوع گلوگاهی علم و فناوری بیش از پیش می‌کند.

وی به محورهای اصلی همایش اشاره کرد و افزود: کاربرد سامانه‌های هوشمند دریایی، معماری و طراحی شناورهای هوشمند در سامانه‌های دریایی و سامانه‌های هوشمند و زیر سامانه‌های کاربردی در هوشمندسازی از جمله محورهای اصلی همایش است.

یارمحمدی با اشاره به اینکه برگزاری چنین همایشی برای اولین بار در کشور اتفاق می افتد، ادامه داد: 140 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که با نظر کمیته علمی و هیات داوران، تعداد 42 مقاله به صورت ارایه و پوستر مورد پذیرش قرار گرفت.

وی تأکید کرد: با بررسی محتوای برخی از این مقالات می‌توان نتیجه گرفت بستر مناسبی در کشور در سطح هوشمندسازی وجود دارد که توصیه می‌شود جهت استفاده مؤثر این فناوری در مباحث دریایی، مدیران و مراکز تحقیقاتی نگاه راهبردی به این موضوع داشته باشند

تعداد بازدید کل : 14218690
تعداد بازدید امروز: 5900
بازدید دیروز : 5919
تعداد افراد آنلاین: 32