نقشه ی سایت
سه شنبه  24  تیر  1399

تاریخچه و معرفی

تاریخچه:  

این مجموعه در سال 1392 از دانشکده شیمی و مهندسی شیمی به مجتمع دانشگاهی شیمی ومهندسی شیمی ارتقا یافت. این مجتمع در راستای تامین نیازهای تحقیقاتی کشور و بخصوص وزارت دفاع در حوزه علوم وفناوری شیمی و مهندسی شیمی ایجاد شده است. وعلاوه برفعالیت های پژوهشی، آموزش نیروی انسانی متخصص، در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های مهندسی شیمی و شیمی آلی، شیمی تجزیه، مهمات و پیشرانه و نیز در مقطع دکتری، در رشته های مهندسی شیمی ، شیمی آلی، شیمی تجزیه و شیمی کاربردی در حال اجرا می باشد.

مجتمع دانشگاهی شیمی و مهندسی شیمی با برخورداري از توانمنديها و قابليتهاي علمي و فني لازم، ايجاد ارتباط با دانشگاه ها و مراكز علمي كشور، انجام پروژه‎هاي تحقيقاتي بنيادي، کاربردی و توسعه ای،گسترش دورههاي تحصيلات تكميلي پژوهش محور و آموزشی - پژوهشی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ونیز اجرای دورههاي كوتاه مدت خاص جهت تربيت نيروي انساني متخصص مورد نياز كشور، ساماندهي امر جذب و انتقال فناوری و خدمات علمي و مهندسی با تشكيل آزمايشگاههاي مرجع و معتمد، مشغول به فعاليت می باشد.

ماموریت ها :

کسب، توليد و اشاعه ي دانش وفناوري از طريق آموزش، پژوهش و طراحي و تنظيم معيارها، دستورالعمل ها و آيين نامه هاي فني در حوزه شیمی و مهندسی شیمی و فراهم ساختن شرايط دستيابي به اطلاعات از مأموريت هاي  این مجتمع دانشگاهي است.

اهداف :

* افزايش کيفيت، کارايي و اثر بخشي فعاليت هاي علمي و تحقيقاتي در حوزه ي شیمی و مهندسی شیمی

* برقراري فضاي مناسب نوآوري و بروز خلاقيت

* توسعه ي توانايي علمي و پژوهشي در حوزه ي شیمی و مهندسی شیمی

* ايجاد توانايي هاي لازم براي اجراي طرح هاي بزرگ پژوهشي و تحقيقاتي

* معماري طرح هاي پژوهشي در حوزه ي شیمی ومهندسی شیمی

* مديريت و راهبري طرح ها و پروژه هاي ملي

تعداد بازدید کل : 15049829
تعداد بازدید امروز: 1132
بازدید دیروز : 10471
تعداد افراد آنلاین: 35