آزمایشگاه های پژوهشکده
1395-03-10

آزمایشگاه­های این پژوهشکده با داشتن تجهیزات مناسب، بستر لازم جهت ارائه خدمات به کلیه محققین و پژوهشگران در زمینه­های انجام آنالیز دستگاهی و یا در اختیار قراردادن تجهیزات جهت انجام پروژه­های پایانی دانشجویان تمامی دانشگاه­ها در مقاطع مختلف تحصیلی را فراهم می­نماید.

 

  1. آزمایشگاه لایه نشانی

این آزمایشگاه شامل سه دستگاه عمده لایه نشانی به روش بخار شیمیایی (CVD)،   لایه نشانی دورانی و لایه نشانی به روش کند و پاش می باشد. در این آزمایشگاه می توان اقدام به تهیه و ساخت لایه­های نازک، نانو تیوپ ها و نانوساختارها، لایه های نازک آلی و پلیمری، ساخت فیلترهای اپتیکی، سنسورها، تهیه لایه­های نازک دی الکتریک، لایه نوری آمورف، مقاومت های لایه نازک، انواع عایق ها در صنایع ریزمدار، الکترودهای شفاف و... نمود.

 

  1. آزمایشگاه عمومی:

این آزمایشگاه دارای تجهیزاتی  همچون آون آزمایشگاهی (معمولی و تحت خلأ)­، حمام بن ماری، دستگاه گلاوباکس،  pH متر، سانتریفیوژ، فوق خالص ساز آب، شیکر اربیتالی، ترازوی پنج رقم اعشار، فور میکروپروسسور، کلینر آلتراسونیک، هات پلیت با همزن مغناطیسی، کوره، جوش التراسونیک،  هات پرس اتوماتیکی 30 تن و ... می باشد.

 

 

 

 

  1. آزمایشگاه الکتروشیمی :

این آزمایشگاه به منظور و شبیه سازی، ساخت و ارزیابی ذخیره­سازهای انرژی راه اندازی شده است. از تجهیزات موجود در این آزمایشگاه می­توان به باتری تستر 4 کاناله، گالوانواستات-پتانسیواستات، تستر پیل سوختی، تجهیزات ساخت باتری و ابرخازن و ... اشاره نمود.