نقشه ی سایت
دوشنبه  01  مرداد  1397

ادوارد اسنودن یک قاب ضدجاسوسی مخصوص آیفون طراحی کرد.

با توجه به تداوم جاسوسی‌های دولت آمریکا از کاربران اینترنت و تلفن همراه، ادوارد اسنودن قاب ویژه‌ای را برای گوشی آیفون طراحی کرده که قادر به کشف سیگنال‌های ارسالی به آنتن آیفون برای استراق سمع است.


قاب یادشده که introspection engine یا موتور درون‌نگر نام گرفته، می‌تواند سیگنال‌های ارسالی سازمان‌های جاسوسی ایالات متحده برای گوش کردن به مکالمات و اطلاعات رد وبدل شده کاربران را شناسایی و متوقف کند.

ادوارد اسنودن پیمانکار سابق کاخ سفید از سال ۲۰۱۳ افشای اسناد جاسوسی‌های سایبری و مخابراتی دولت آمریکا را آغاز کرده و حالا برای اولین بار ابزاری برای مقابله با این نوع جاسوسی‌ها طراحی و در دسترس قرار داده است.

اسنودن با حضور در یک کنفرانس در دانشگاه ام.آی.تی از طریق ویدئو کنفرانس در مورد این موضوع توضیحات بیشتری ارائه کرد. به گفته وی، اگر گوشی روشن در جیب کاربر باشد، سوابق جابجایی‌های وی برای همیشه ثبت می‌شود و لذا اطلاعات شناسایی‌کننده هویت کاربر برای شرکت مخابراتی به طور دائم ثبت می‌گردد. ذخیره‌سازی این اطلاعات هم برای سازمان‌ها و گروه‌های ثالث که برخی از آنها ممکن است خطرناک باشند، ممکن است.

ابزار ضدجاسوسی اسنودن که با همکاری اندرو هانگ متخصص امنیتی طراحی‌شده، بر مبنای یک اصل ساده‌کار می کند. اگر کاربر گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهد، نباید هیچ سیگنالی ردوبدل شود و در غیر این صورت پیام هشداری برای کاربر گوشی ارسال می‌شود.

ابزار ضدجاسوسی یادشده که هنوز برای فروش عرضه نشده، بر مبنای یک نرم‌افزار متن باز ساخته شده و با کنترل سینگال‌های مخابراتی از دسترسی غیرضروری به داده‌هایی که توسط سیستم عامل هم غیرقابل کشف هستند، جلوگیری می‌کند. این ابزار برای شناسایی ارتباطات بلوتوث و وای‌فای غیرمجاز و مشکوک هم قابل استفاده هستند.

اسنودن ساخت ابزار یاد شده را به خصوص برای روزنامه‌نگاران مفید می‌داند و معتقد است از این طریق آنها می‌توانند با جاسوسی‌های دیجیتال دولتی مقابله کنند. فعلا برنامه خاصی برای تولید انبوه این ابزار اعلام نشده است.

تعداد بازدید کل : 9393905
تعداد بازدید امروز: 1859
بازدید دیروز : 6702
تعداد افراد آنلاین: 36