نقشه ی سایت
پنجشنبه  08  اسفند  1398

برنامه ها

 

1- خدمات آموزشی برای سال تحصیلی 98-99

1-1- آموزش مهارت های عمومی: تا حالا درباره مهارت های زندگی شنیده اید؟ مراجعات زیاد طول هفته نزد مشاورین حکایت از آن دارد که جوانان ما از مهارت های عمومی و اختصاصی کافی برخوردار نیستند. در حالی که شما با آموختن و به کار گرفتن این مهارت ها در تمام بخش‏های زندگی خانوادگی و شغلی موفق‏تر خواهید بود. مهارت‌های زندگی توانایی‌هایی هستند که با تمرین مداوم پرورش می‌یابند و شخص را برای روبه‌رو شدن با مسایل روزانه زندگی، افزایش توانایی‌های روانی، اجتماعی و بهداشتی آماده می‌کنند. مهارت نوعی توانایی است: «توانایی انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه‌ای که فرد بتواند با چالش ها و ضروریات زندگی روزمره خود کنار بیاید.» مهارت‌های زندگی را می‏توان مجموعه‌ای از مهارت‌ها و شایستگی‌های فردی و گروهی دانست که افراد برای زیستن در هزاره جدید به آن نیازمند می‌باشند. در مهارت‏های زندگی روی هر سه بعد شخصیت یعنی: باورها، هیجانات و رفتارها کار می‏کنیم. از این رو در بسیاری از مهارت‏ها درباره باورهای درست و غلط و رفتار مناسب صحبت می‏کنیم.

مهارت‏های عمومی مثل: توانایی خودآگاهی، تصمیم‌گیری، حل مسئله، تفکر خلاق، تفکر نقادانه، برقراری رابطه مؤثر با دیگران، برقراری روابط بین فردی سازگارانه، همدلی با دیگران، رویارویی با هیجان‌ها (غم، خشم، شادی، )، رویارویی با استرس‌ها و ... می باشد.

مهارت های اختصاصی مثل: مهارت انتخاب همسر، همسرداری (روابط عاطفی، روابط زناشویی و رفع اختلافات خانوادگی) و تربیت فرزند میباشد

در فصل پاییز 98 دوره کوتاهی از مهارت های عمومی به همراه منابع آموزشی تکمیلی در سالن امیرکبیر پردیس تهران پیش بینی شده است.

 

مهارت های عمومی زندگی، در روزهای دوشنبه

98/07/15

98/07/22

98/07/29

98/08/06

 

2-1- آموزش معیارها و مسایل کارگشا در خصوص ازدواج: دو جلسه در روزهای دوشنبه 98/08/13 و 98/08/20 ساعت 11 تا 12 در سالن امیرکبیر برای این آموزش ها پیش بینی شده است.

3-1- آموزش های زوجین سه سال اول زندگی: در سه سال گذشته آمار ازدواج های دانشگاه مالک اشتر از میانگین ازدواج های دانشگاه ها بالاتر بوده است و جشن ازدواج سال 96 و 97 با پوشش خبری رسانه ها همراه بود. حفظ و صیانت از نهاد خانواده این عزیزان وظیفه مهم برنامه ریزان دانشگاه است. به این منظور و با هماهنگی انجام شده با کانون خانواده آستان قدس رضوی، همایش های زیر در سالن سازمان تبلیغات اسلامی واقع در جنوب شرقی میدان فلسطین تهران در ادامه برنامه منظم قبلی اجرا می شود و برای دانشجویان و کارکنان ما رایگان است.

 

تکنیک جذابیت و کاریزما (مطابق سرفصل تعهد و وظیفه شناسی، پذیرش و التزام به مسولیت‏ها)

98/07/18

تکنیک های ابراز محبت (مطابق سرفصل معاشرت نیکو با همسر)

98/08/16

فهم رابطه زوجیت و نقش های جنسیتی خانواده

98/09/21

کیمیای محبت (تعامل سازنده مطابق سرفصل مهارت گفتگو و همدلی)

98/10/19

انعطاف و نفوذناپذیری، حل اختلافات خانوادگی با رویکرد سیستمی (مداخلات خانوادگی با رویکرد سیستمی)

98/11/17

ارتباط مطلوب با خانواده همسر (مطابق سرفصل من و خانواده همسرم)

98/12/15

 

زوجین دانشجو با عقد در سال 96-97 و 98 می توانند بعد از شرکت در اولین جلسه بالا عدد 11 را به شماره 8800 ارسال کنند و وارد سایت زندگی به سبک رضوی بشوند، ثبت نام کنند و کانون خانواده استان تهران را انتخاب کنند. با این اقدامات در لیست مهمانان سه روزه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) قرار خواهند گرفت. زحماتی که بی نظیر است.

4-1- تربیت فرزندان دغدغه جدی دانشجویان متاهل است. در این زمینه سخنرانی ارزشمند، فشرده و پرسش و پاسخ 4 ساعته حجه الاسلام دهنوی برای صبح روز پنج شنبه 23 آبان ماه 98 برنامه ریزی شده است. شرکت در برنامه بر اساس ثبت نام قبلی در آبان ماه انجام خواهد گرفت.

5-1- امسال نیز با هماهنگی ستاد ازدواج دانشجویی استان تهران و مشهد مقدس، دانشجویان تازه متاهل به همراه همسر به دوره های سه روزه آموزشی و تفریحی هتل های خوب مشهد مقدس اعزام می شوند. در کنار برنامه های آموزشی، مسابقات و برنامه های جذاب و متنوعی پیش بینی شده است. عزیزان تازه متاهل حدود آذرماه جهت ثبت نام به سایت www.ezdevaj.nahad.ir مراجعه کرده و اطلاعات خود را وارد می کنند. سپس برای تایید مدارک به دانشگاه مراجعه می نمایند. اطلاعات تکمیلی در کانال  hamsafartabehesht@ می باشد.

6-1- اردوهای دانشجویی مشهد و شیراز مطابق برنامه زیر اجرا می شود. این موارد از نظر تقویت مهارت های سازگاری در زندگی مهم است. استقرار در اقامت گاه، برنامه مهارت آموزی، سرویس های سیاحت و زیارت اردوها پیش بینی شده است.

 

اردوی دانشجویان دختر

مشهد مقدس، بهمن98

اردوی دانشجویان دختر

شیراز، بهمن 98

اردوی دانشجویان پسر

شیراز، بهمن98

اردوی دانشجویان پسر

مشهد مقدس، اسفند98

 

7-1- آموزش های غیر حضوری: (دوره‏ های مجازی دانشگاهیان، میزبانی بیش از 800 هزار کاربر در بیش از 300 دانشگاه، سازمان و موسسه با ارائه بیش از220 درس نامه) دانشجویان، کارکنان و اساتید می‏توانند با مراجعه به سامانه www.ec.nahad.ir و ثبت‏نام بسیار ساده از درس‏نامه‏ ها استفاده نمایند. آموزش‏ها در قالب فیلم آموزشی(mp4)، بسته‏ های اسکورم(socrme)، فایل‏های اجرایی(exe)  و جزوه درسی (course note) می‏باشد. درس‏ها توسط بهترین مدرسین و اعضای هیئت علمی کشور تنظیم شده است. هر درس از تعداد جلسات متفاوت تشکیل شده است و می‏توانند در فعالیت‏های مشارکتی شامل: تالارهای مباحثه و هم‏اندیشی (تالار گفتگو - فروم) یا بارگذاری تکالیف استفاده نمایند. در ادامه به صورت سیستمی از ایشان آزمون گرفته می‏شود و گواهینامه رمز شده قابل پرینت است. این دوره‏ ها از نظر محتوا و روش کم نظیر است و مطابق توافق، رایگان می باشد. در تکمیل رزومه ایشان نیز مفید هستند.

 

2- خدمات مشاوره برای سال تحصیلی 98-99:

برای سال تحصیلی 98-99 خدمات مشاوره به صورت زیر برنامه ریزی شده است.

 

 

 1-2- گفتگوی حضوری با سرکار خانم داودی کارشناس ارشد علوم تربیتی، هماهنگی با پیام به 09905213977

2-2- گفتگوی حضوری با سرکار خانم بختیاری، کارشناس ارشد روان شناسی بالینی، شماره 22958301

3-2- گفتگوی حضوری با حجه الاسلام هوشیار، هماهنگی با پیام به 09192220945

4-2- مشاوره مکاتبه‏ای: ارسال سوال در سامانه www.porsemani.ir  پاسخ ۱۸۰۰۰ پرسش در دسترس است و سوال شما نیز جواب داده می‏شود.

5-2- ارسال سوال به وسیله پیامک ۳۰۰۰۱۶۱۹

6-2- تماس با صدای مشاور خانواده سازمان عقیدتی سیاسی ۴۲۶۴۰

7-2- تماس با صدای مشاور سازمان بهزیستی۱۴۸۰

8-2- تماس با سامانه ۰۹۶۵۰۰ سوال شما را ضبط می کند و ۴۸ ساعت بعد پاسخ مشاوران را دریافت نمایید.

9-2- تماس با مشاوره حقوقی قوه قضاییه ۱۲۹

10-2- تماس با مشاوران وزارت کار و اطلاع از قوانین کارفرما و کارکنان 64492333  ، 664492722  ، 64492723

11-2- تماس با فوریت های مددکاری و مشاوره کودکان، زنان آسیب پذیر و کهن سالان، شماره تلفن123

12-2- تماس با مرکز مشاوره نظام وظیفه؛   096480 و یا مطالعه کانال  khedmatesarbazi@

 

3- خدمات تسهیل گری برای سال تحصیلی 98-99:

1-3- محضر ارزان قیمت عقد ازدواج: هزینه های اسناد رسمی ثبت محضری، سفره و سالن عقد با مبلغ 200 هزار تومان قابل اجراست. مخاطبان ما می توانند قبل از عقد، نمونه سفره و سالن عقد را در سایت و مراجعه حضوری ملاحظه فرمایند.

2-3- جهیزیه هشت تا ده میلیون تومانی: با توجه به خریدهای عمده، نمایشگاه اینترنتی اکرام کالا، بسته های جهیزیه را با کمترین قیمت بهای تمام شده آماده می کند.  جزییات بسته های مختلف جهیزیه را در سامانه ekraam.ir مشخص است. تلفن 02144573779 داخلی 13 هماهنگی با ما نیز در این فرایند و معرفی سایر همکاران تسهیل گر موثر است.

3-3- معرفی برای جهیزیه قسطی طبق تفاهم نامه امکان پذیر است.

4-3- معرفی تالارهای دارای تخفیف و موسسات ازدواج آسان شامل: خدمات محضر ازدواج، کارت عروسی، آرایش، لباس عروس، فیلم برداری و میکس، میوه و شرینی و ماشین عروسی در قالب بسته خدمات موسسات همکار انجام می شود.

5-3- ثبت نام جشن داخلی دانشگاه برای ازدواج های دانشجویی و تمهیدات متعلقه با تکمیل فرم های معاونت دانشجویی به زودی انجام می شود. گزارش های کوتاهی از جشن ازدواج دانشگاه صنعتی مالک اشتر در رسانه ها را در ادامه ملاحظه فرمایید:

سال تحصیلی 96-97 دریافت نمای اول

سال تحصیلی  96-97 دریافت نمای دوم

سال تحصیلی 97-98 دریافت نمای اول

سال تحصیلی 97-98 دریافت نمای دوم

 

 

4- خدمات همسان گزینی ازدواج برای سال تحصیلی 98-99:

معرفی برای ازدواج با در نظر گرفتن همه ملاحظات آن، در دانشگاه امری ضروری است. شیوه مناسبی را برای پاسخ به یک سری نیازها پیشنهاد می دهد و از چند دسته آسیب پیشگیری می کند و راه مناسبی را برای خواستگاری ارایه می دهد. با مطالعات فراوان انجام شده درباره شیوه های متقاضی محور و معرف محور، سرور، امنیت اطلاعات، امکانات، بازدهی و ...؛ سامانه همسان گزینی تبیان به عنوان شیوه اصلی کار در دانشگاه در نظر گرفته شده است. چون این طرح در دانشگاه ها اجرا می شود و مشخصات دقیق دانشجویان در مدارک ثبت نام آن ها درج شده است، فرآیند راستی آزمایی که مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی می باشد، آسانتر خواهد بود .

مخاطبان ما می توانند به سامانه همسان‏گزینی تبیان یا لینک خلاصه www.b2n.ir/t  مراجعه کرده و واسط خود را انتخاب کنند. کد واسط حجت ‏الاسلام هوشیار 23040 یا کد واسط آقای صادقی 23467 یا کد واسط خانم قربانیان 23096 می باشد.

در این روش: شیوه نامه کتبی برای تمام فرایندها آماده و لازم الاجراست. آموزش های مفیدی برای واسطین پیش بینی شده است. سیستم با کمک هوش مصنوعی 40 نفر را که تطبیق بهتری با مخاطب ما دارند، به واسط، معرفی می کند. امکان جستجوی دستی نیز دارد. ضمنا علاقمندی‏ها و انتظارات دانشجو را چند واسطه دانشگاهی بدون نام و تلفن او ملاحظه می‏کنند و می‏توانند در فرایند ازدواج و معرفی مورد بهتر کمک کنند.

البته در کنار مزایای فوق، در شرایط اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی، موفقیت روش حدود یک به سی مورد معرفی بوده است و آسیب شناسی درباره مقایسه سیستم های همسان گزینی و راهکارهای بهبود تهیه شده است.

لطفا دقت فرمایید:

* پذیرش دانشگاه صنعتی مالک اشتر برای دانشجویان دانشگاه است و به تناسب ویژگی ها ممکن است از بیرون هم به آن ها معرفی انجام  شود.

* معرفی برای دانشجویان شهرهای مختلف انجام می شود ولی فعلا مشاوره اولیه در پردیس تهران انجام می شود.

* پس از ثبت نام، برای مشاوره اولیه نزد معرف انتخابی خود وقت بگیرید. ارائه اصل مدارک موقع مشاوره اولیه ضروری است و یک قطعه عکس همراه داشته باشید.

* متقاضیانی که مراحل ثبت­ نام خود را تکمیل نکردند با ورود مجدد به لینک متقاضیان ازدواج و با مراجعه به پروفایل خود (با استفاده از کد رهگیری که سیستم به شماره همراه یا آدرس ایمیل آن­ها ارسال می­ کند) نسبت به تکمیل عملیات ثبت­ نام خود اقدام نمایند، تا در روند پیگیری قرار گیرند. 

* اولویت معرفی از شهرهای دانشجویان است.

* افرادی که انتظارات مادی زیاد یا ظاهربینی بیش از حد داشته باشند از حلقه اصلی پیگیری کنار گذاشته می شوند و بیشتر به مشاوره معرفی می شوند.

* ارتباط با معرفین دانشگاه:

حجه الاسلام هوشیار  09192220945

جناب آقای صادقی 09124088223

سرکار خانم قربانیان 09389673723

 

 

واحدهای ستادی و دانشگاهی